Türkiye'nin En İyi Banner Değişim Programı

 

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

S: BannerSite.net üyeliği bana ne kazandıracak?
C: Siteniz; BannerSite.net'e üye olan ve Türkiye'nin en iyi siteleri arasında yer alan onlarca site üzerinde BEDAVA tanıtılacak. 

S: BannerSite.net'e üye oldum diyelim, daha sonra benden para istenecek mi?
C: BannerSite.net'e normal üye olarak kabul edilen içerik sitelerinden bu üyelikleri karşılığında herhangi bir ücret vb. istenmeyecektir.

S: Form gönderdim ancak yanıt alamadım!
C: BannerSite.net üyelik anlaşmasının gereklerine aykırı bulunan Web siteleri üyeliğe kabul edilmezler. Lütfen sitenizin üyelik anlaşması ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

S: Bir defa üye olduktan sonra üyeliğimin iptal edilmesi söz konusu olabilir mi?
C: Evet. BannerSite.net, üyelik anlaşmasına aykırı davranan sitelerin banner'larını önceden haber vermek zorunluluğu olmaksızın dönüşümden derhal çıkarır. 

S: Anlaşmanızın şartları ile yüzde 100 bağdaşmayan bir Web sitem var. Ancak BannerSite.net üzerinde yer almasını istiyorum ne yapabilirim?
C: Belirli bir içerik ağırlığı taşımayan, yalnızca kurum kimliği, ürün bilgisi vb. gibi spesifik içerik bulunduran kurumsal Web siteleri BannerSite.net'e belirli bir ücret ödeyerek "Sponsor Üye" olabilirler. Bu özel durumun dışında üyelik anlaşması ile uyumlu olmayan sitelerin BannerSite.net'e üye olması mümkün değildir.

S: BannerSite.net'e veya üyelerine reklam verebilir miyim?
C: Bir süre sonra dileyen Web sitesi sahiplerine bu olanağı tanıyacağız (Bizimle bu konuda çalışacak olan üyelerimizin sitelerinde reklam verilebilir). Eğer bu konuda daha detaylı bilgilenmek istiyorsanız lütfen Ýletişim formumuzu kullanın.

S: Başka bir banner değişim sistemine üyeyim, BannerSite.net'e de üye olabilir miyim?
C: Evet. Ancak bunu önermiyoruz. Birden fazla banner değişim sistemine üye olmanız ve bunları aynı sayfada yayınlamanız, sayfanızın ekrana gelmesini geciktirebilir. Bazı değişim sistemleri oldukça yavaş hatta problemli çalışır ve sitenizin performansını olumsuz yönde etkiler. 

S: Üyeliğe kabul edilmem durumunda bana gönderdiğiniz banner kodunu sayfa(ları)mın neresine yerleştireceğim?
C: Sayfa(ları)nızın, kullanıcıların görebilmesi kaydıyla dilediğiniz herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. Tepe yerleştirimi yaparsanız yani BannerSite.net kodunu sayfanızın en üstüne yerleştirirseniz başlangıç kredinize ek olarak 1000 görüntülenme kredisi daha kazanırsınız! 

S: Banner kodunuzu sayfalarımın görünmeyen kısımlarına veya Internet'e bağlı bilgisayarımdaki bir dosyaya yerleştirip görüntülenme kredisi kazanabilir miyim?
C: Teknik olarak evet. Ancak, log dosyaları üzerinde yapılan rutin kontrollerde suistimal yaptığı saptanan üyeler sistemden derhal çıkartılır. Gerektiği durumlarda diğer üye siteler bu konuda bilgilendirilir.

S: Gönderdiğiniz banner kodunu birden fazla sayfaya yerleştirme olanağım var mı? Bu durumda ne gibi avantajlarım olacak?
C: Size gönderilen banner kodunu dilediğiniz sayfalarınıza yerleştirebilirsiniz. Bu konuda bir sınırlama veya teknik problem yok. Birden fazla sayfaya yerleştirim yapmanız durumunda her sayfadaki gösterimleriniz kredinize eklenecek. Yani sizin banner'inizin diğer siteler üzerinde görüntülenme kredisi doğrusal olarak artacak!

S: Üye oldum, gönderdiğiniz kodu sayfalarıma yerleştirdim ancak banner'im henüz diğer üye sitelerde görüntülenmiyor?
C: BannerSite.net kodununun size gönderilmesi ve banner'ınızın dönüşüme açılması eşzamanlı gerçekleşmez. Gönderdiğimiz kodu sayfalarınıza yerleştirdikten sonra manuel kontrol yapılır ve banner'iniz dönüşüme açılır. Bu arada kazanmış olabileceğiniz görüntülenme kredileri hesabınıza eklenir.

S: Üyeyim, ilave görüntülenme kredisi kazanmak için ne yapmalıyım?
C: Farklı sayfalara banner kodu yerleştirerek ek görüntülenme kredisi kazanabileceğiniz gibi BannerSite.net'e üye olabilecek bir site önerdiğiniz ve bu site üye olduğu takdirde sizin hesabınıza 1000 gösterim kredisi ilave edilir. Bu konuda bilgi almak, haber vermek için lütfen Ýletişim formumuzu doldurun.

S: BannerSite.net'in bu sistemdeki rolü nedir? Ben doğrudan doğruya başka sitelerle aynı türde bir işbirliği yapamaz mıyım?
C: BannerSite.net, banner değişim sisteminin merkezinde yer alır, idari ve teknik altyapının devamlılığını sağlar. Ýki site arasında (1 to 1) banner değişimi yapmak kolay olsa da onlarca veya yüzlerce site arasında ikili anlaşmalarla banner değişimi yapmak (n to n) pratikte olanaksızdır. Yalnızca 10 site arasında banner değişimi yapmak için her sitede 9 ayrı banner görüntülenmesi gerekir. Bu da 90 ayrı anlaşma yapmak demektir!

S: Eğer sistemden çıkmak istersem ne yapmalıyım?
C: BannerSite.net'ten çıkmak için webmaster@bannersite.net adresine bu isteğinizi belirten bir elektronik posta göndermeniz ve BannerSite.net kodunu sayfa(ları)nızdan çıkartmanız yeterlidir.

 


© 2000 , Tüm Hakları Saklıdır.